máte dotaz na náš klub
05.10.2015
Autor: Grézl Milan - zdroj Deník.cz

Ani Určice na Losiny nestačily

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – TJ Sokol Určice 4:2 (1:1) Branky: 29. Mičunda, 54. Šinogl, 72. a 86. Navrátil (druhá z pen.) – 18. vlastní (Kupčík), 61. Cetkovský. ŽK: Kupčík – Lakomý, Trajer, Bokůvka, Hochman. Rozhodčí: Křepský – Slota, Vrba. Diváci: 125. Velké Losiny: Hatala – Šimák, Kupčík, J. Gargulák, M. Gargulák (85. Žák) – Macek, Tejkl, Šinogl (88. Jenčke), Zatloukal – Navrátil, Mičunda. Trenér: Jiří Mika. Určice: Kostelka – Lakomý, Zelina, Trajer, Bokůvka, Plajner, Halouzka, Hochman, Cetkovský, Gottvald (77. Zabloudil), Surala (87. Mohelník). Trenér: Evžen Kučera.

Losinští fotbalisté vyhráli i druhé utkání uplynulého týdne na svém trávníku a stále vévodí tabulce krajského přeboru. O víkendu odnesli jejich fazonu hráči Určic, přestože v Losinách vedli. Lázeňský celek přesto v neděli nepodal úplně optimální výkon, navíc si domácí na začátku dali smolný vlastní gól, když Martin Kupčík ve snaze odkopnout míč zamířil do vlastní sítě. „Dnes mi tam u některých kluků chybělo maximální nasazení a bojovnost. Zkrátka jsme nebyli tak hladoví na fotbal, jak většinou vyžaduji," připustil trenér Velkých Losin Jiří Mika. Jeho svěřencům se však podařilo ještě do přestávky srovnat krok, kdy Macek po centru Tejkla vybojoval balon pro Honzu Mičundu, který se při absenci Uvízla posunul na hrot útoku a hlavou zamířil přesně k tyči. Zkraje druhé půle se poté dostal ke slovu klíčový losinský borec Matěj Šinogl a střelou pod padajícím brankářem zajistil svému mužstvu vedení. „Tahle branka nás docela uklidnila, do té doby to z naší strany bylo docela nervózní utkání," prozradil dále losinský lodivod. Určice ale stačily srovnat krok. V 61. minutě Trajer přepadl ve vápně přes nohy gólmana Hataly a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu Cetkovského sice domácí brankář zneškodnil, ale na následnou dorážku již nedosáhl – 2:2. Tři body tak nakonec lázeňskému týmu zajistily až dvě trefy matadora Petra Navrátila. Poprvé se zkušený útočník nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou, pak proměnil penaltu po faulu na Šinogla. „Náš výkon sice nebyl perfektní, ale máme tři body, což se počítá, navíc proti silnému soupeři, jakým jsou Určice. Musíme si uvědomit, že ještě loni hrály divizi," dodal závěrem Jiří Mika.

1. TJ Tatran Litovel 9 28:7 27
2. VELKÉ LOSINY "A" 9 22:11 19
3. Sokol Troubelice 10 21:19 17
4. SK Bludov 9 23:13 16
5. Sokol v Pivíně 9 17:14 14
6. Sokol Určice 10 25:26 13
7. Sokol Nový Malín 9 13:20 13
8. Sokol Bernartice 8 31:24 12