29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Proti Troubkám v exhibičním rytmu

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Troubky 7:0 (4:0)

Branky: 12., 35. a 43. Uvízl, 16. Navrátil, 56. Hatala (pen). 69. vlastní (Petráš), 77. Macek. Rozhodčí: Přikryl – Podhajský, Fojtek. Diváci: 190.
Velké Losiny: Hatala – Gargulák, Tejkl, Kupčík (66. Hložánka), Zatloukal – Mičunda (61. Šimák), Smrž, Linet, Šinogl (46. Macek) – Uvízl, Navrátil. Trenér: Jiří Mika.
Troubky: Sohlich – Obrtel, Petráš, Pospíšil (79. Frehar), Ticháček – Mlčoch, R. Haviernik, Němčák, Nemrava – Jakubec, Benýšek. Vedoucí družstva Pavel Němčák.

Jak si užít poslední domácí zápas sezony předvedli v neděli na svém hřišti losinští fotbalisté proti oslabeným Troubkám. Svého soupeře vyprovodili sedmi góly, aniž by sami inkasovali. Převaha domácích pak byla opravdu jednoznačná. Hostům hodně chyběl především hrající trenér Lumír Stoklásek, jenž laboruje se zraněným kolenem, z lavičky tak v Losinách vedl Troubky pouze týmový vedoucí Pavel Němčák a k tomu všemu měli k dispozici hosté na střídání pouze dva hráče. „V současné době bohužel nemáme takový kádr, abychom mohli konkurovat týmům v krajském přeboru, navíc takovému mužstvu, jako jsou Velké Losiny. Těžko z naší strany tento zápas nějak hodnotit," posteskl si po debaklu na hřišti lázeňského celku Pavel Němčák. A domácí svého protivníka nešetřili hned od úvodu a i přes úmorné vedro se směle tlačili dopředu a svou aktivitu záhy vyjádřili také gólově. Ve 12. minutě vybojoval Navrátil míč, poslal jej na Uvízla, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku. O chvíli později zakončil po autovém vhazování již sám Mojda Navrátil střelou k pravé tyči na 2:0. Také u třetí domácí trefy figuroval domácí kanonýr, když ve 35. minutě po jeho rohu skóroval na zadní tyč podruhé v zápase Jiří Uvízl. Losinské útočné duo pak bylo i nadále při chuti a ještě do poločasu zkompletoval Uvízl svůj hattrick po nahrávce Lineta a navázal tím na úspěšné představení z nedávného domácího klání proti Medlovu, kdy dal čtyři góly. „Věděli jsme, že hosté přijedou v tom velkém vedru unavení, k tomu se rozcvičovali na sluníčku a ještě jim chyběl zraněný Stoklásek, který je alfou a omegou jejich hry. Naše kluky jsem tak nabádal, aby byli aktivní a zápas se nakonec zlomil již během první půle. Ve druhé soupeř definitivně odpadl," prozradil k utkání trenér Velkých Losin Jiří Mika. Po přestávce se tak i nadále hra odehrávala převážně na půli Troubek, domácí dominovali v držení míče, kombinovali a vytvářeli si šance. O naprosté pohodě domácích asi nejvíce svědčí situace z 56. minuty, kdy po faulu na unikajícího Uvízla zahrával losinský celek penaltu, ke které se překvapivě postavil gólman Dominik Hatala a bezpečně proměnil. „Sice jsem moc nechtěl, je to trochu takové snižování soupeře, ale prostě jsme už hráli v euforii a Dominik alespoň za svůj první gól dá něco do naší kasičky," říká s úsměvem Jiří Mika. Definitivní zmar Troubek podtrhl v 69. minutě Petráš, když si po centru Zatloukala dal vlastní gól. Skóre následně uzavřel necelou čtvrthodinu před koncem dělovkou do šibenice střídající Martin Macek, pro kterého to byla (podobně jako pro Hatalu) premiérová trefa v losinském dresu. S přibývajícím časem domácí pod dojmem jasného náskoku hráli stále více na krásu pro diváky, jenže jejich většinou lehkovážné zakončení řady dalších šancí již ke změně skóre nevedlo. Ke cti hostů pak je potřeba přičíst skutečnost, že i za takto jasného vývoje z ojedinělých akcí měli snahu dát alespoň čestný úspěch. Hatala tak ve druhé části vytáhl dva parádní zákroky.  Poprvé zachránil čisté konto robinsonádou, když vyrazil dobrou ránu Jakubce z první, v samotném závěru musel zasáhnout u tyčky při šanci střídajícího Frehara. „Od soupeře jsem čekal víc, ale jestli mají za jaro pouze jeden získaný bod, asi to o něčem svědčí. Hosté mi přišli místy hodně odevzdaní. Na rovinu jsem se tentokrát ani příliš nebál o výsledek, zápas jsme měli pod kontrolou a zaslouženě jsme zvítězili," řekl dále losinský Jiří Mika. „Úspěchu jsme šli naproti, chceme hrát pro diváky. Pro mě je radost s tímto týmem pracovat," dodal Jiří Mika. Třešničkou na dortu byla závěrečná děkovačka s diváky i vítězný pokřik kompletního mužstva před střídačkou.

Touto výhrou bylo završeno úžasné domácí jaro s bilancí 7 výher ze sedmi zápasů a se skóre 25:4. Ještě větším příslibem je předváděná hra, která musela bavit jak hráče, tak i přítomné diváky. Pro podzim máme po tomto víkendu ještě jeden obrovský tahák v podobě derby se Šumperkem, který byl sice pro všechny nechtěný (pro region je sestup okresního města velkou ztrátou), pozitivní na tom je to, že se dá přepokládat velký divácký zájem jak o tyto zápasy, tak o celou soutěž. V pololetí končí působení u nás šestice hráčů hostujících Navrátil, Tejkl, Gargulák Michal, Macek (tito právě ze Šumperka), Kupčík a Nýdecký, podle prvních ohlasů jsou všichni spokojení a rádi by zůstali u nás. Z hostování se naopak vrací také šestice Kováč (Šumperk), Nedvěd (Česká Ves), Hrabala (Štíty), Maňka, Strnad a Kocourek (všichni Rapotín). Nastává čas k jednání o dalším působení hráčů, všichni jmenovaní mají svou kvalitu a bude v případě jejich zájmu z čeho vybírat.