29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Ani Medlov nedokázal zastavit válec

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – SK Medlov 5:1 (3:0)

Branky: 17., 36., 47. a 70. Uvízl, 23. Linet (pen.) - 55. Klabačka. ČK: Obíral (Medlov). Rozhodčí: Slota – Polanský, Boháč. Diváků: 215.
Velké Losiny: Hatala – Macek, Kupčík, Jenčke, Tejkl (71. M. Gargulák) – Nýdecký (71. Hložánka), Smrž, Šinogl, Linet – Uvízl (87. Schelle), Navrátil. Trenér: Jiří Mika.
Medlov: Heinz – Obíral, Vašíček, Müller, Klos – Slavíček (87. Zmund), Kasal, Schmidt, Vytřísal (46. Okrouhlý) – Novák, Klabačka. Trenér: Josef Bahounek.

Naši fotbalisté nadále ničí své soupeře v krajském přeboru. Na jaře stále neprohráli, nyní pak jejich herní pohodu odnesl Medlov, jenž navíc na našem hřišti musel dohrávat pouze v deseti. Medlov se musel obejít bez hlavního trenéra a úvodní patnáctiminutovka patřila spíše vzájemnému oťukávání, když mírně navrch ale měl Medlov. Přesto se jako první dostali do velké šance naši hráči, ale pozdější hrdina zápasu Uvízl v šestnáctce špatně trefil balon. To se ale jen připravoval na své galapředstavení v dalších minutách zápasu. V 17. minutě poslal své mužstvo do vedení, když po trestném kopu Petra Navrátila z dorážky otevřel skóre nedělního zápasu. O pár minut později přišel klíčový moment hry, unikající Uvízl byl v šestnáctce sražen protihráčem, když před sebou měl již jen brankáře hostí, Obíral vyfasoval červenou kartu a navíc sudí odpískal penaltu, ze které Linet zvýšil bezpečně na 2:0. Další díl ságy napsal Uvízl ještě do přestávky, to už zvýšoval po krásné kombinační akci, když se elegantně obtočil kolem soupeře a upravil na 3:0. Aby toho nebylo málo, tak stejný hráč krátce po přestávce dokonal svůj hattrick, teprve pak se prosadili také hosté, když chybu Kupčíka potrestal úspěšnou kličkou brankáři Klabačka. To ovšem nijak nevadilo Uvízlovi, který si vzal z pohledu svého i svého mužstva poslední slovo, přidal již svoji čtvrtou branku v utkání. Zápas s naším nejbližším soupeřem, který se dá považovat jako malé derby, měl jednoznačný průběh a hosté nakonec mohli být spokojeni s tím, že odešli jen s pětigólovou nadílkou.

Trenér Jiří Mika: „Soupeř dobře kombinoval, byl docela aktivní, naopak my jsme v úvodu dělali řadu zbytečných chyb. Potom nás uklidnilo vyloučení soupeře, kterého využíval nadstandartně Jirka Uvízl, potom už jsme utkání v poklidu dohrávali a jsem rád, že stále jedeme na vlně úspěchů. Chtěli jsme dnes opět pobavit naše diváky, což se nám podařilo, takže jsem spokojený. K tomu mě těší, když vidím na všech hráčích nesmírné nadšení pro hru, bojují zkrátka jeden za druhého."

Vedoucí družstva Medlova Jaroslav Štoppl: „Zápas jsme si prohráli již v první půli, kdy jsme třikrát inkasovali, navíc jsme museli dohrávat v oslabení, takže otáčet potom takto nepříznivé skóre bylo hodně obtížné. Sice jsme po přestávce dokázali ještě snížit, ale domácí si již vítězství pohlídali."

Utkání bylo přenášeno v přímém přenosu na internetu na adrese www.tvcom.cz, tamtéž je možno shlédnout záznam utkání, jen je potřeba ho vyhledat v kalendáři dne 25.5.2014.