29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Šňůra pokračuje i po Šternberku

FK Šternberk – Sokol Lázně Velké Losiny 2:3 (1:0)

Branky: 31. Kymlička, 87. Macek vl. – 63. Linet, 74. Uvízl, 80. Mičunda. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Zavřel. ŽK: Jurečka – Mičunda, Gargulák, Nýdecký. ČK: 38. Sklenář (ŠTE).

Šternberk: Pobeška – Novosad, Sklenář, Kymlička, Tomanec (76. Mudrák) – Coufal, Valtr, Jurečka (86. Tuška), Zifčák – Hlaváček, Hlaváč. Trenér: Oldřich Sklenář. Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Jenčke (84. Kupčík), Macek – Mičunda (89. Šimák), Smrž, Linet, Nýdecký – Navrátil (73. Hložánka), Uvízl. Trenér: Jiří Mika.

Losiny momentálně drží jarní šňůru vítězství a pokud přičteme podzim i s dvěma zápasy, které byly jarní předehrávkou, tak ta šňůra neporazitelnosti čítá již sedm utkání, výjimkou je domácí zápas s vedoucími Kozlovicemi (0:0). Ve Šternberku to zpočátku na velký úspěch nevypadalo. Domácí začali aktivně, vytvořili si tlak, ale žádnou větší šanci neměli. Našim dlouho trvalo než se rozhýbali, probudila je až situace z 31.minuty, kdy se po rohovém kopu domácích vytvořila skrumáž a k odraženému míči se dostal Kymlička, který prostřelil slabou, ale šťastnou ránou k tyči shluk hráčů před Hatalou. Po obdržené brance zařadili naši vyšší rychlostní stupeň a hned byl poměr sil na hřišti opačný. Za chvilku se změnil i poměr hráčů. Uvízl se dostal za obranu domácích, Sklenářovi nezbylo nic jiného, než ho nedovoleně atakovat zezadu a následovala červená karta. Z rozehraného TK se Navrátil trefil přesně do místa jako doma před týdnem, tentokrár byl brankář včas u své levé šibenice a vyrazil na roh. Druhý poločas začal lépe opět pro domácí, ale vyústil jen v pěknou střelu Hlaváčka, se kterou si poradil Hatala. Potom naši již začali tlačit domácí před svoji branku a vytvořili si několik nadějných pozic. Nejdříve Smrž a po něm i Macek stříleli, ale bez úspěchu. Poté se připoměli domácí a Jurečka v dobré pozici pálil těsně mimo. v 59.minutě vypálil dobře hrající Jenčke ze 30m a překvapenému brankáři domácích zvonila pravá spojnice tyčí jeho branky. Po šanci Uvízla, kterého vychytal brankář, se již konečně stav měnil. V 63.minutě se chopil rychle míče Mičunda, vhodil ho do brejku Uvízlovi, který ho zatáhl zleva do vápna a předložil Linetovi snad nejsnadnější gól kariéry, do prázdné brány by to snad trefil i slepý důchodce. To naše mužstvo dostatečně uklidnilo a hráli velmi dobrý, kombinační fotbal, který domácím činil velké potíže. O deset minut později šel na hřiště Hložánka místo Navrátila, kterého si domácí obrana střežila jako oko v hlavě, Kuba se hned prvním dotykem s míčem odvděčil trenérovi báječnou uličkou za obranu Uvízlovi, který ještě udělal kličku brankáři a přes dobíhajícího obránce propasíroval míč za čáru. Začal se hrát oboustranně útočný fotbal, domácí se snažili o vyrovnání, čímž trochu otevřeli obranu a tím byla možnost chodit více do brejků. V 80.minutě to také vedlo k asi nejkrásnější kombinaci zápasu. Jenčke vybojoval před vlastním vápnem míč, přihrál ho doprava na Nýdeckého, který po lajně vysunul Lineta, ten zatáhl míč k brankové čáře a přesným centrem našel úplně volného Mičundu na penaltě a ten bez problémů umístil míč mimo dosah brankáře. Kdo by si myslel, že to domácí zabalí, byl na omylu, naopak vrhli vše do útoku a byli zaslouženě odměněni snížením, po střele domácího hráče zleva Hatala vyrazil míč s námahou před sebe a jen do noh dobíhajícího Macka, který nemohl zabránit odrazu do vlastní branky. Poté již naši pohlídali v klidu zasloužený zisk tří bodů. Je potřeba vyzvednout dobrý výkon dalšího našeho odchovance Jenčkeho, který se po několika letech fotbalové nečinnosti a podzimním hostování v Rudě, vrátil úspěšně k dobře rozjeté kariéře fotbalisty a přejeme mu, aby to mělo další úspěšné pokračování. Zajímavostí našeho jara není jen stoprocentní zisk, ale také to, že ze čtyř obdržených branek byly hned tři vlastní.

Jiří Mika - trenér: „Začali jsme z bloku, protože víme o kvalitách Šternberka. Ten byl lepší, dobře kombinoval a nakonec nám dal i první gól. V poločase jsme si řekli, že musíme více napadat a dostat jejich obranu pod tlak. To se nám podařilo a výsledek se nám podařilo otočit. Kluky vidím úplně někde jinde, než momentálně jsme. Sázíme na vlastní hráče, postupně zrajeme a myslím, že už jsme se vzájemně pochopili. Já osobně si dávám za cíl neprohrát celé jaro."

Ještě jedna úprava v tabulce: utkání 20.kola Kralice na Hané - 1.HFK Olomouc B skončilo na hřišti 3:1, jelikož ale v mužstvu Kralic nastoupili tři hráči, kteří neměli řádné členství ve FAČRu a tudíž se jednalo o neoprávněný start, byl zápas kontumován v poměru 0:3 pro HFK. Tím se také naše mužstvo posunulo před Kralice na 6.místo. A právě Kralice uvítáme na našem stadionu již příští víkend 27.4. od 16.00 hodin.