FC Hněvotín – Sokol Lázně Velké Losiny 2:3 (1:3)

Branky: 25. Skoumal, 68. Veselský – 39. Zatloukal, 42. Linet, 44. Smrž.

ČK: 81. Šimák (V. L.)

Rozhodčí: Křepský – Sedláček, Boháč.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Láner, Šulc, Schinneck – Kvapil (63. Křižan), Švajda (46. Veselský), Skoumal, Novák – Dudal, Pospíšil. Trenér: Michal Barčík.

Velké Losiny: Šabo – M. Gargulák (46. Šimák), J. Gargulák, Kupčík, Zatloukal – Linet, Smrž, Šinogl (70. Maňka), Mičunda – Kováč (85. Krejčí), Uvízl. Trenér: Jiří Mika.

V Hněvotíně se hrálo již druhé "jarní" kolo jako předehrávky místo březnových možných sněhových duelů. Šest minut je opravdu krátká doba a našim přesně takový čas stačil ke vstřelení hned tří branek, což nakonec stačilo k důležitým třem bodům. Domácí Hněvotín byl v první půlce aktivnější a i když nebyla jeho převaha nikterak výrazná, ujal se vedení ve 25.minutě brankou Skoumala, který využil naší otevřené obrany po standartní situaci, rychlý výpad zakončil přesnou střelou. Jenže pak přišel závěr poločasu, kdy se naši dokázali prosadit hned třikrát za sebou. Nejdříve ale domácí zahodili dvě velké šance Skoumala a Pospíšila, ve kterých ukázal kvalitu náš brankář Šabo, který nedovolil domácím pojištění náskoku. Pak již začala losinská ofenzivní smršť, kterou začal Zatloukal, který zužitkoval nacvičený signál, o 3 minuty později dostal Losiny do vedení Linet, který využil přesnou přihrávku do prostoru kolem penalty a poslal Losiny do vedení. Aby toho nebylo málo, o další 2 minuty se prosadil k hlavičce Šinogl, jeho pokus brankář jen vyrazil ke Smržovi, který navýšil vedení již na 3:1. Domácím již nezbyl čas na rychlou odpověď a tak jsme odcházeli do kabin s nadějným náskokem. Druhá půle již byla v režii domácích, naši se soustředili na pozornou obranu, která nakonec dovolila jen snížit stav Veselským, to bylo ale brankově v utkání vše. Tomu ještě přecházely dvě velké šance našeho mužstva, kdy byli sami před brankářem neúspěšní Šinogl a Uvízl, které vychytal domácí brankář. Po brance i s podporou rozhodčího, který nařizoval jeden trestný kop za druhým, si Hněvotín vytvořil slušný tlak a několik nepřehledných situací v našem vápně. Obrana tlak vydržela a s mocnou podporou dobře chatajícího Šaba se podařilo hubený náskok udržet. Asi 10 minut před koncem byl ještě po druhé žluté vyloučen Šimák, což nakonec nemělo zásadní vliv na výsledek. Po dlouhých 15 zápasech bez výhry venku (poslední výhra má vousaté datum 27.10.2012), z kterých jsme vytěžili je 5 remíz, byla tato výhra nejen cenná, ale snad taky v této bilanci zlomová, ovšem na další případné pokračování si musíme počkat až do jara.

Trenér Hněvotína Barčík: „Bohužel i takový je fotbal. Řekl bych, že většinu zápasu jsme byli o něco lepším týmem, ale místo abychom první poločas vyhráli dva nebo tři nula, jsme si na jeho konci nechali dát za pár minut tři góly. To nakonec rozhodlo. Trochu se projevila absence Novotného po zbytečné červené v Dolanech, měl dobrou formu a moc chyběl. Až na závěr prvního poločasu nemám našim hráčům skoro co vytknout, ovšem ten výpadek nás stál celý zápas."

Trenér Losin Jiří Mika: „Kdybychom dali alespoň jednu šanci, tak by to asi bylo klidnější. Důrazný Křižan nám dělal trochu problémy. Navíc jsme se množstvím standardních situací dostali trochu pod tlak. Šabo, který má divizní zkušenosti ale všechno vcelku s přehledem vyřešil, takže jsme nakonec výhru udrželi."