29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Z Konice bod za dobrý závěr

Sokol Konice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 2:2 (1:0)

Branky: 3. Řehák T, 55. Čižmar – 58. Mičunda, 63. Šinogl. Rozhodčí: Sedláček – Slota, Polanský. ŽK: Václavek (Konice).

Konice: Mühlhauser – Václavek, Rus, Řehák R., Drešr – Bednář, Sedláček (80. Bílý), Kořenovský, Schön – Řehák T., Čižmar (70. Antl). Trenér: Roman Jedlička. Velké Losiny: Šabo – Gargulák M., Gargulák J., Kupčík, Zatloukal – Smrž, Krejčí (35. Moravec), Mičunda (70. Šimák), Šinogl – Uvízl, Kováč (46. Linek). Trenér: Jiří Mika.
Fotbalisté Konice přivítali v neděli na svém hřišti Velké Losiny. Úvod zápasu domácím vyšel, ale i přes vedení o dvě branky nakonec jen remízovali 2:2. Skóre se otevřelo hned ve třetí minutě, když domácí tým využil chyby losinského obránce Krejčího. Bednář vypíchl hostům rozehrávku a přihrál Řehákovi, který si poradil s gólmanem Šabem a poslal Konici do vedení. Hra se poté zpomalila a začalo se s nakopáváním dlouhých balonů. Konice byla lepším týmem, ale svou převahu nedokázala využít. Na konci poločasu si vypracovali velkou šanci hosté. Uvízl se po rohu dostal k míči, ale jeho přízemní střelu zastavil Mühlhauser. „V prvním poločase jsme dali branku a soupeř se dostal do šance až v samotném závěru. Myslím si, že jsme byli herně lepší," řekl po zápase asistent konického trenéra Radek Řehák. Po změně stran začali být aktivnější hosté, ale i přes jejich útočné snahy znovu inkasovali. Konice se dostala k míči ve vlastní šestnáctce a dlouhý odkop se dostal k Řehákovi. Jeho únik dokázal ještě Šabo vytěsnit, ale konický fotbalista stačil přihrát Čižmarovi, který se nemýlil. Třetí branku mohl přidat Schön, ale gólmana nepřekonal. Téměř okamžitě se pustil do protiútoku Šinogl. Na hranici šestnáctky nahrál Mičundovi, ten snížil na rozdíl jediné branky. O pár minut později vyslal Linek míč na Šinogla, který z dvaceti metrů Mühlhausera prostřelil. Dokonat obrat Losin mohl Uvízl, když se řítil do brejku s dalšími dvěma spoluhráči. Ale jeho střela nebyla přesná. Konice se tedy s Velkými Losinami rozešla smírně. „Chtěli jsme si z Konice přivést body, nakonec je to jen jeden. Mrzí mě, že jsme darovali domácím dva naprosto laciné góly. Nám velmi pomohlo poločasové střídání, když přišel na hřiště Linek. Naši hru opravdu oživil a podepsal se i pod vyrovnáním," okomentoval nedělní zápas trenér Velkých Losin Jiří Mika. Naopak s druhým poločasem nebyl spokojený konický Radek Řehák: „Soupeři byli v této části aktivnější. Měli velmi dobrý přechod mezi obranou a útokem. Nám přesně toto nešlo. Taky nám nešly standardky. Těžko jsme se dostávali do útoku. Z tohoto pohledu je remíza spravedlivá," uznal Radek Řehák.