Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Výhra v Klenovicích bez fanfár

Sokol Klenovice – Sokol Lázně Velké Losiny 1:3 (0:2) Branky: 75. Smékal z pen. – 30. a 60. Uvízl, 40. Šinogl. Rozhodčí: Svozil – Jelínek., Motal. ŽK: Všianský, Liška, Lakomý (všichni z Klenovic). ČK: 90. Lakomý. Diváků: 50. Klenovice: Polák – Smékal, lakomý, Šlézar, Liška – R. Cetkovský, Všianský, Rozehnal (80. Jaroš), Pytela – Borovský (65. Prášil), T. Cetkovský. Trenér: Vladimír Krč. Velké Losiny: Hatala – Kupčík, Tejkl, Šimák, Zatloukal – Nýdecký, Smrž, Šinogl, Král, Mičunda (60. Jenský) – Uvízl. Trenér: Jiří Mika.

Krize Klenovic snad nemá mezí. Krčův výběr se sice výsledkově zlepšil, ale hráčů má pořád jako šafránu. V sobotu proti Velkým Losinám musel na hřiště naskočit i vedoucí mužstva Jaroš. Zaručeně nejhorší tým krajského přeboru si vykoledoval tentokrát tři branky. Čest domácím zachránil Smékal svou penaltovou trefou. Prohra 1:3 tak podtrhla pád Klenovic z krajského přeboru. „Byla to povinná výhra, ale jinak to byl katastrofální fotbal nazval bych to „prafotbalem". Nic se mi na tom nelíbilo," zlobil se lodivod Velkých Losin Jiří Mika. Naopak trenér Klenovic Vladimír Krč chválil své svěřence: „Z týmu mi zbylo pouhé torzo, a to se snažilo o aktivní fotbal a musím říct, že prohra 1:3 je pro nás v našem stavu něco jako remíza." První poločas zahájili překvapivě dobře domácí a už ve druhé minutě nastřelili břevno losinské branky. Losiny poté však vedly zásluhou dvojice Uvízl, Šinogl 2:0 a v klenovických silách nebyl nakonec prostor na velký zvrat. Úvodní branku dal ve třicáté minutě Uvízl, když mu poslal zprava přesný centr Šinogl. Lakomý mohl srovnat, ale jeho dělovku vyrazil Hatala. Za deset minut se pak po skrumáži v malém vápně rychle zorientoval Šinogl a zvýšil na 2:0. „Měli jsme tam nějaké povedené akce, ale naše dvě stejné chyby na středu hřiště stanovily poločasový výsledek 0:2," posteskl si Krč. Po změně stran pokračovala nadvláda hostů a v šedesáté minutě ji zúročil opět Uvízl. Šinogl se zmocnil balonu a zleva jej zatáhl do šestnáctky. Tam jej posunul na Uvízla a vedení 3:0 bylo na světě. Klenovicím zachránila čest ruka losinského celku. „Při přímém kopu si naši hráči kryli hlavu a míč trefil jednoho do ruky. Sudí pak odpískal penaltu, kterou soupeř nádherně trefil," popisoval situaci Mika. Jediným domácím střelcem se tak stal Smékal. To však bylo gólově vše. Klenovice padly 1:3. V závěru si nakonec vysloužil druhou žlutou kartu Lakomý a musel se vydat předčasně do sprch. „Kluci hráli jen na padesát procent, bohužel se přizpůsobili soupeři. Hra to byla hrozná a především si každý dělal, co chtěl. Stoper z ničeho nic začal útočit. Spokojený jsem rozhodně nebyl," zlobil se Mika. „Prohrou jsme definitivně potvrdili náš sestup, ale horší je, že nevím s kým odehraji poslední dva zápasy. Pět hráčů mám zraněných, hrát nebude kvůli červené Lakomý a i Rozehnal se v sobotu zranil. Do hry musel dokonce naskočit vedoucí mužstva Jaroš. Jinak to nejde," posteskl si trenér Krč. Klenovice tímto výkonem potvrdily nejen svůj sestup, ale hlavně zvěsti o tom, že to není soubor pro tak vysokou krajskou soutěž. Sestup může být pro ně i vysvobozením z toho trápení, které předváděly hlavně na jaře.