Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Výhra nad Dolany uzavřela domácí podzim

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Dolany 4:1 (2:1) Branky: 15. a 74. (pen.) Linet, 25. a 58. Mičunda – 32. Bednář. Velké Losiny: Hatala (88. Podhajský) – M. Gargulák, Kupčík, J. Gargulák, Šimák (83. Klaban) – Nýdecký, Linet, Šinogl (88. A. Bureš), Mičunda – Kováč (75. O. Bureš), Uvízl (79. Kobza). Trenér: Jiří Mika. Dolany: Benčík – Valenta (69.Boscato), Škoda, Penc, Surzyn – Novák, Ješko (86.Hradil), Lasovský, Holásek – Volf, Bednář. Trenér: Petr Máčala.

Hrálo se již první kolo odvet jako předehrávka jarní části, stejně jako čeká příští týden zápas v Medlově. Fotbalisté Velkých Losin si v posledním letošním utkání na domácí půdě poradili se silnými Dolany, které v neděli vyprovodili čtyřmi góly, sami inkasovali jen jednou. Oplatili soupeři porážku z úvodního kola soutěže v poměru 2:1. Přes absenci hned čtyř hráčů základního kádru (Smrž, Navrátil a Jenčke ze zdravotních důvodů, Zatloukal z pracovních důvodů), si poradili se šestým mužstvem tabulky bez větších problémů. Jako druhý celek během podzimní části krajského přeboru tak překročili hranici třiceti nastřílených branek. „Výhry se určitě nesmírně cením, i když ve hře tam z naší strany byla řada nedostatků," prozradil úvodem trenér Velkých Losin Jiří Mika. „Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř. Dolany mají momentálně tým mladých hráčů, kteří jsou silní na míči, jsou na tom dobře po taktické stránce, hrají pěkný kombinační fotbal, hodně posílili," uvedl záhy na adresu protivníka losinský kouč. Jeho svěřenci přesto hned od úvodu ovládali dění na hřišti, v 7. minutě však mohli inkasovat, když prudkou ránu Volfa z 8m musel zkrotit Hatala a vyrazit na roh. O chvíli později Uvízl zleva prošel do šestnáctky, dával pod sebe, jenže míč nenašel adresáta a pouze prosvištěl vápnem. V 15. minutě si již domácí fotbalisté mohli radovat. Šimák našel Lineta, jenž střelou z voleje přes hradbu těl otevřel skóre. Na 2:0 záhy zvyšoval Mičunda, který se po centru zleva od Kováče v dobré pozici neukvapil a zkušeně zavěsil pod břevno. Jenže hosté stačili do přestávky zápas zdramatizovat. Po ztrátě na vlastní útočné polovině, se protivník dostal do brejku, Bednář proklouzl mezi losinskými stopery a po zemi prostřelil Hatalu – 2:1. „Pak jsme docela znervózněli a zkraje druhé půle měl navrch soupeř, byli aktivnější, my jsme při většině akcí byli daleko od protihráčů," řekl dále Jiří Mika. Z chvilkové letargie vysvobodila lázeňský celek v 58. minutě třetí trefa. Šimák za obranu poslal balon na Mičundu, ten sice ze své první šance trefil tyč, ale odražený míč se mu vrátil přesně na nohu a z ní do sítě. „Tohle byl rozhodující moment, kdy se utkání definitivně zlomilo v náš prospěch, navíc se nám podařilo přidat ještě jeden gól, po kterém jsem na hřiště poslal i některé naše dorostence, aby mohli nasát atmosféru krajského přeboru mužů," dodal Jiří Mika. Konečnou podobu výsledku dal v 74. minutě Linet z penalty po faulu na Uvízla. Poté již následovalo zmiňované střídání. Do hry se tak zapojili úspěšní dorostenci Bureš Ondra (18), Klaban (17), Kobza (16) a Bureš Adam (15), krátce si zachytal také náhradní gólman Velkých Losin Podhajský (17). Takže před koncem zápasu bylo na hřišti hned pět dorostenců, navíc pod dohledem svého trenéra Petra Lineta. Ty čeká v následujícím víkendu zápas s TMK Zubr Přerov, který je stále i po 14-ti zápasech bez prohry. Toto utkání se hraje v Losinách v neděli 16.11.2014 od 9.30 hodin.