Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Z malého derby v Mohelnici vítězství

FK Mohelnice B – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1:3 (1:3) Branky: 6. Bayer – 16. a 18. Zatloukal, 24. Kováč. Mohelnice B: Studený – Heidenreich, Srdýnko, Mičker, Krejčí, Strnad – Bayer, J. Marák – Havlíček (65. Kloss), P. Ryba (46. R. Marák), Kutal (73. Horák). Trenér: Roman Berka. Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Tejkl, Kupčík, M. Gargulák – Mičunda (78. Šimák), Linet (82. J. Gargulák), Šinogl, Nýdecký – Navrátil, Kováč. Trenér: Jiří Mika.

Fotbalisté Velkých Losin potvrdili v derby proti béčku Mohelnice roli favorita a vezou si ze hřiště soupeře výhru. A to v notně oslabené sestavě, bez Uvízla (prac. důvody) a Smrže (rozhodčí mu nedovolil nastoupit kvůli sádře na ruce), tj. bez pilíře defenzivy a hlavní úderné síly. V první půli však museli otáčet nepříznivé skóre. Statisticky vše podstatné v nedělním utkání se poté odehrálo během úvodní půlhodinky, ve které padly všechny góly. Domácí svého zkušenějšího soka překvapili v 6. minutě, kdy z hranice šestnáctky střílel Bayer, jehož střela byla ještě tečována a skončila za zády losinského gólmana. „Sice jsme prohrávali, ale kluky musím ocenit, že i nadále hráli v klidu, nenechali se tím rozhodit a naštěstí se nám povedlo rychle vyrovnat a pak i výsledek otočit," prozradil Jiří Mika, kouč Velkých Losin. V 16. minutě se po centru do šestnáctky nejlépe zorientoval na zadní tyči volný Zatloukal a hlavou dal na 1:1. Záhy stejný hráč ze druhé vlny vrátil do sítě gólmanem vyraženou střelu Michala Garguláka a hosté rázem vedli. Poté přišel sporný moment, kdy sudí pro údajný ofsajd neuznali Mohelnici gól, kdy tvrdě pálil Marák, jeho ránu Hatala jen vyrazil před sebe a dobíhající Strnad poslal balon za jeho záda. „Tohle nemohl být ani náhodou ofsajd," zlobí se domácí kouč Roman Berka. „Tady se opravdu cítíme docela poškozeni, bohužel frustraci z neuznané branky jsme si pak přenesli do dalších minut v utkání, kdy soupeř potom odskočil na dvougólový rozdíl," řekl dále trenér mohelnické zálohy. Ve 24. minutě si do volného prostoru naběhl losinský Kováč a centrovaný míč vychýlil mimo dosah brankáře Studeného – 1:3. „Sice jsme se i nadále snažili hrát ofenzivně, ale nedokázali jsme zúročit několik akcí do finální podoby, po přestávce se již soupeř zatáhl do defenzivy a zkušeně si hlídal svůj náskok," dodal Roman Berka. „Zápas měl solidní tempo, byla tam řada soubojů. Na našich kopačkách se dnes projevila větší fotbalová kvalita. Tým musím pochválil, jak tento duel odmakal, s nasazením jsem spokojený," uzavřel hodnocení nedělního klání losinský Jiří Mika. Jeho svěřenci tak i nadále v tabulce krajského přeboru dýchají ze třetí pozice na záda svému okresnímu rivalovi Šumperku, který je druhý. Záložní celek Mohelnice se poté coby nováček této sezony krčí ve spodních patrech průběžného pořadí a na jaře bude muset zřejmě notně zabojovat o záchranu.