Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Z Konice jen s jedním bodem

Sokol Konice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1:1 (1:1) Branky: 12. Antl – 5. Uvízl. Rozhodčí: Kulička – Štětka, Koláček. ŽK: Václavek, Antl – Mičunda. Diváků: 70. Konice: Rec – Burget, Řehák, Bílý, F. Drešr – Václavek, Sedláček, Kořenovský, Blaha (75. Gottwald) – Kamený (90. M. Drešr), Antl (90. Machač). Trenér: Roman Jedlička. Velké Losiny: Hatala – Tejkl, J. Gargulák, Jenčke, M. Gargulák – Nýdecký, Šinogl, Smrž, Linet – Mičuda (72. Navrátil), Uvízl (80. Kováč). Trenér: Jiří Mika.

Prvních dvanáct minut nedělního klání mezi Konicí a Velkými Losinami rozhodlo o výsledku zápasu. Oba celky se jednou radovaly z gólu, a tak po remíze 1:1 berou po bodu. Zápas začal lépe pro hosty, byli aktivnější a několikrát ohrozili konickou svatyni. V páté minutě pak své úsilí završili gólem. Mičuda poslal kolmou přihrávkou do úniku Uvízla, ten si velkým obloukem obešel gólmana Rece a střelou do prázdné poslal Velké Losiny do vedení. Tlak hostů pokračoval, ale znenadání přišlo srovnání. Ve dvanácté minutě se dostal do útoku Antl. Se soupeřovými obránci si pohrál jako kočka s myší a po třetím záseku vypálil zdálky na Hatalu. Ten míč prospal a bylo srovnáno. V osmnácté minutě se Koničtí radovali podruhé. Míč se z přímého kopu dostal ke Kamenému, který centroval na Řeháka. Konický stoper poté vstřelil druhý gól domácích. Sudí Kulička, jej však neuznal pro ofsajdové postavení. Oba týmy si vytvořily ještě několik šancí, ale žádná brankou už neskončila. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme si během šesti minut vytvořili tři velké šance. Domácí byli opatrní a my jsme v šesté minutě dali branku," pochvaloval si kouč hostů Jiří Mika, poté však smutně dodal: „Konice po naší ztrátě míče v půlce hřiště srovnala. Tam mě mrzelo, že jsme hru nepřerušili. Antl navíc třikrát zasekl balon, nepochopitelné. Hráči neclonili, gólman taky zaspal." „Zase jako se Šumperkem, dostali jsme v páté minutě gól. Naštěstí jsme rychle vyrovnali. V první půlce jsme byli mírně lepší," okomentoval úvodní část konický lodivod Roman Jedlička. Po změně stran se do útoku tlačili především hosté. Koničtí se rozhodli bránit a tato taktika se jim nakonec vyplatila. Hráči Velkých Losin se několikrát dostali do velmi slibných šancí, ale většinou mířili nad Recovu svatyni. Ve slibné šanci se objevil Šinogl, ale zastavili jej obránci. Navrátilovu střelu zastavil brankář. Na druhé straně se dostal do samostatného úniku Kamený, ale vítězství pro Konici nezískal. V závěru se navíc zranil a musel být střídán. Duel tak skončil remízou 1:1. „Myslím si, že jsme viděli hezké a bojovné utkání. Měli jsme více ze hry, ale nepodařilo se nám dát druhý gól. Domácí bojovali a bod si zasloužili. Moji kluci taky makali, nejsem zklamaný," usmíval se Mika. „Určitě jsme spokojeni s bodem. Máme hodně zraněných a nemocných, takže z tohoto pohledu spokojenost. Do druhé půlky jsme šli s tím, že neprohrajeme, což se nám podařilo. Škoda, že jsme padli v Dolanech a se Šumperkem, ale momentálně to lepíme. V týmu je viróza a všichni ní postupně procházejí," prozradil trenér Jedlička.