Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Těžce vydřené body z Chválkovic

SK Chválkovice – Sokol Lázně Velké Losiny 1:2 (1:0) Branky: 12. Vávra – 71. a 87. Šinogl. Rozhodčí: Boháč – Vojáček, Bartoloměj. ŽK: Sázel, Novotný, Štrbík – Hložánka. Diváků: 65. Chválkovice: Urbánek – Beneš, Sázel, Václavík, Vališ – Kaczmarczyk (75. Štrbík), Toman, Koňarik (66. Mifka), Kvapil, Vávra (47. Korec) – Novotný. Trenér: Zbyněk Odstrčil. Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Gargulák J., Kupčík, Gargulák M. (87. Jenčke) – Hložánka (46. Mičunda, 90. Kobza), Smrž, Šinogl, Linet – Kováč (54. Navrátil), Uvízl. Trenér: Jiří Mika.

Nováček krajského přeboru proti našemu mužstvu šedesát minut těsně vedl, poté ale dvakrát zaúřadovalo duo Navrátil – Šinogl a hostující favorit se radoval z vítězství. Velké Losiny mohly odstartovat utkání gólově, když se už v 5. minutě ocitl v tutovce Uvízl, ale pálil vedle. Po sérii chyb překvapivě skórovali domácí. Ze strany hřiště zakončoval lobem Aleš Vávra a jeho šikovný pokus skončil až v brance. „Náš stoper nesvedl souboj po výkopu, druhý ho nezajišťoval a třetí chyba byl gólman, který se rozhodl někam jít a nakonec tam nešel. Pro mě kuriózní a nepřípustný gól," okomentoval první branku kouč Velkých Losin Jiří Mika. Hostující hráči Chválkovice v prvním poločase takřka neohrožovaly. Z nepříliš efektivního snažení vyčnívala pouze šance Šinogla po dlouhém autu, ani jeho střela v pádu se však mezi tři tyče nevešla. Ve druhé půli se hra zpočátku přelévala ze strany na stranu, převahu však postupně získavaly Losiny. V 71. minutě bylo na olomouckém hřišti srovnáno. Střídající Petr Navrátil, jenž do fotbalového areálu dorazil až deset minut po začátku zápasu, vyslal kolmicí do šance Šinogla a ten si v sólu poradil. Chválkovice se snažily odpovědět střelou Kvapila z dálky, Hatala v brance Velkých Losin však vytáhl míč nad břevno. O výhře hostů rozhodla až v 87. minutě kombinace chválkovickou obranou, míč se od Lineta a Navrátila, s chytrým puštěním Uvízla, znovu dostal k Šinoglovi a ten se opět nemýlil. „Soupeř byl fotbalovější, dali si to rychleji do nohy. Je to takový polodivizní soupeř. Ale bohužel jsme tam měli ztráty ve středu hřiště," litoval trenér domácích Zbyněk Odstrčil. „Střídali jsme defenzivního záložníka Ondru Koňarika, hra se nám trochu rozpadla. Zbrkle jsme se zbavovali míčů, hráči hráli moc na sebe. K tomu mám velké výhrady," prozradil Odstrčil. „Chválkovice dělají fotbal srdcem, po zápase zašlapou drny a uklidí sítě, takovou fotbalovou cestu mám rád. Jsme na tom podobně," uznale hovořil o soupeři kouč Velkých Losin Mika. Úvodních pětačtyřicet minut nemohlo hostujícího trenéra příliš uspokojit, nakonec si však fotbalisté z Velkých Losin zakřičeli vítězný pokřik. „O poločase jsem musel udělat vítr v kabině a také dvojité střídání pomohlo. Peťa Navrátil přinesl do hry kvalitu a připravil dva góly," řekl Jiří Mika a doplnil: „Přijel, když už se hrálo, měl příjemnou záležitost. Byl s manželkou tady v Olomouci na genetice, očekávají druhé dítě. Takže to pěkně pokřtil," uzavřel s úsměvem Mika.