Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Prohra na Nových Sadech se ctí

FK Nové Sady – Sokol Lázně Velké Losiny 4:1 (1:0) Branky: 12. Vacek, 52. Andreev, 64. Dvorský, 74. Papica – 48. Linet. Rozhodčí: Vedral – Přikryl, Knoll. ŽK: Papica – Linet. Diváků: 120. Nové Sady: Svoboda – Dvořák, Navrátil M., Vacek, Maliňák – Alexa (64. Novotný), Škoda, Andreev, Dvorský (82. Hodis) – Papica, Režný (87. Šrom). Trenér: Karel Trnečka. Velké Losiny: Hatala – Schelle (46. Jenčke), Gargulán J., Kupčík, Gargulák M. (76. Hložánka) – Zatloukal, Smrž, Šinogl, Linet – Uvízl, Navrátil P. (66. Kováč). Trenér: Jiří Mika.

Až příliš krutý byl konečný výsledek k hráčům Velkých Losin. Na Nových Sadech předvedl hostující tým statečný výkon, jenže neproměněné šance znamenaly proti silnému soupeři ztrátu. Pod vysokou výhru olomouckého týmu 4:1 se podepsal třemi asistencemi a jedním gólem Vilém Papica, bývalí hráč Losin před několika lety v divizi. V sestavě domácích nastoupili ještě další naši hráči minulých let, Mira Navrátil a Tomáš Maliňák, v sestavě chyběl brankář Jirka Zbořil. Zápas dvou kvalitních mužstev krajského přeboru začal přehlídkou velkých šancí. Do 10. minuty mohl za domácí skórovat Papica a Režný, na druhé straně měl ke gólu blízko Uvízl a obránce Nových Sadů Dvořák se zapotil, když odvracel centr Velkých Losin do břevna. Poté už Nové Sady udeřily, zadařilo se po rohovém kopu. Střela Papicy ještě do branky neprošla, dorážející Vacek už však byl úspěšnější. Těsné vedení domácí fotbalisté ubránili do poločasu, brzy po přestáce se ale skóre měnilo. Ve 48. minutě se hostům povedla pěkná přímočará akce, na jejímž konci Linet propálil domácího gólmana Svobodu. Nové Sady brzy nalezly gólovou odpověď, když se po centru Papicy prosadil ve vápně nehlídaný Andreev. Po druhé inkasované brance hostující hráči nesložili zbraně, naopak začali dělat pořádný průvan v novosadské defenzivě. Do vyložené šance se dvakrát dostal Uvízl, jenže ani v jednom případě netrefil branku. Podobně si počínali i Navrátil a Linet. Novosadští se štěstím přečkali nápor a přidali rozhodující pojistku, když po přesné kolmici prostřelil brankáře Dvorský. Potom se do děje utkání vložil nepřesně pískající rozhodčí Vedral a jeho asistent Přikryl, kteří nechali bez trestu faul domácího hráče na Zatloukala, který vnikl do vápna a sám před brankářem se napřáhl ke střele a obránce mu zezadu zaháčil nohu a tím znemožnil zakončení. Místo penalty a vyloučení, jsme se dočkali jen nesmělého mávání rukou hlavního arbitra a krčení ramen jeho asistenta. Není to výmluva k porážce, domácí vyhrali zaslouženě, protože se svými šancemi naložili daleko lépe, ale po případném snížení mohlo utkání ještě více vygradovat. Poslední gól přidal na cestu již mírně odevzdanému a psychicky nalomenému soupeři Vilém Papica.

Lodivod Nových Sadů Karel Trnečka si mohl po otevřené fotbalové bitvě oddechnout. „Za stavu 2:1 jsme zbytečně útočili po levé straně a hosté se nám dvakrát nebo třikrát dostali do brejku. K našemu štěstí to nepotrestali brankami. Pak jsme dali na 3:1 a už to bylo jednoznačné," prohlásil Trnečka, kterého potěšila úroveň utkání. „Byl to velice kvalitní zápas, soupeř nebránil v deseti jako ostatní týmy, co sem přijedou. Mají kvalitního trenéra, bylo vidět, že jejich hra má systém," chválil soupeře zkušený trenér Trnečka.

„V prvním poločase byli domácí lepší, věděli jsme, že jsou běžecky silní, že nesmíme moc držet balón. Z naší strany tam byly nepřesnosti a nedůraz při bránění rohu posadil domácí na koně. Proměňování šancí je naše bolest, někdy nám to vyjde a někdy ne. Vyrovnali jsme zaslouženě, mohli jsme pak otočit, ale tvrdě jsme na neproměněné šance doplatili," řekl kouč Mika a dodal: „Nejsem spokojený s obrannou fází, byli určeni hráči na osobní bránení Papicy, ale on tam pak měl absolutní volnost."