Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Zasloužené tři body z Želatovic

FC Želatovice – Sokol Lázně Velké Losiny 1:4 (0:3) Branky: 65. Matušík – 10. Hložánka, 19. Šinogl, 32. Linet, 64. Navrátil. Rozhodčí: Kopecký – Motal, Koláček. ŽK: Čtvrtníček – Hložánka, Linet, Šinogl. Želatovice: Čech – Liška, Mackovík (46. Bernard), J. Čtvrtníček, Calábek – Matušík, Němec (82. Bouchalík), Jemelka (46. Talla), Kovařík, Fabián – Stokláska. Trenér: Pavel Hošek. Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Jenčke, Kupčík (76. Mika), Šimák – Hložánka, Smrž, Šinogl, Linet – Uvízl, Navrátil. Hrající trenér: Jiří Mika.

Když naše mužstvo odjíždělo z Losin, nic nenasvědčovalo tomu, že to nakonec bude jednoznačná záležitost. Ve výpravě bylo totiž přesně 11 hráčů, jediný náhradník trenér Mika a nakonec dorazil do Želatovic i Mičunda, který je ale stále zraněn. Chyběli oba Gargulákové (dovolená), Kováč je stále zraněn (příští zápas by měl být již k dispozici) a vzpomínaný Mičunda, nemohl odjet ani žádný z dorostenců. Bylo dopředu jasné, že to musí hráči zvládnout bez střídání. Už od začátku utkání bylo vidět, že naprostá herní převaha je na naší straně, na branku domácích se valil jeden útok za druhým, ti se snažili jen o co nejdelší držení míče. To se jim nakonec nevyplatilo v 11.minutě, když po ztrátě míče mohli jít naši do brejku, po faulu se postavil k rozehrávce Navrátil, neposlechl rady z lavičky o pozdržení rozehrávky, křížným pasem našel Hložánku, ten si krásným zpracováním pravačkou z jedné přistrčil míč na levou nohu a vystřelil takovou bombu pod břevno, že brankář nestačil ani zareagovat. Tento nádherný moment určil definitivně ráz utkání, naši jasně dominovali, dostávali se do dalších šancí a do poločasu se náskok rozrostl na třígólový. V 19.minutě si hledal prostor na střelu před vápnem Navrátil, nakonec ho našel a vystřelil, jeho ránu srazil obránce před volného Šinogla, tomu se podařilo prostřelil brankáře a zvýšit na 2:0. Domácí se v této části zápasu dostali jen k několika střelám zpoza vápna, se kterými si Hatala poradil bez větších problémů. Další krásný moment přišel ve 32.minutě, v obráceném gardu jako u prvního gólu přihrával polovysoký míč křížně Hložánka na Navrátila, ten si všiml za sebou nabíhajícího Lineta a místo hlavičky se ohnul a Linet měl možnost napálit míč přímo z voleje, což se mu povedlo přímo ukázkově, střela levačkou skončila u pravé tyče domácí branky. Pro domácí mohlo být ještě hůř, o pět minut později se dostal po krásné kombinaci Šinogla s Navrátilem, samotný před brankáře Uvízl, ale nedokázal ho prostřelit. Těsně před koncem půle měli domácí svoji největší šanci, Stokláska byl sám ve vápně, proti jeho záměru skvěle zasáhl Hatala a gólovou střelu dokázal vyrazit. Do druhé půle se naši zatáhli, vědomi si toho, že nemají moc možností ke střídání, pustili domácí do optického tlaku, začali více chodit do nebezpečných brejků. Domácí se ale dostali jen k bezúčelnému kroužení před vápnem jako v házené, několikrát se jim podařilo i vystřelit, střely to byly spíš z kategorie žákovské, takže Hatala byl skoro bez práce. Nakonec znovu udeřilo na druhé straně. Nejprve se v 63.minutě zastřeloval Navrátil, z dobré pozice trefil hráče na brankové čáře, o necelou minutu později se ale už prosadil, Uvízl mu poslal přesný centr na zadní tyč a Navrátil již dokázal trefit síť. Domácí o dvě minuty později se dočkali svého čestného gólu, Matušík se pokusil o další střelu z dálky, nastřelil Kupčíka od kterého se míč odrazil do protipohybu Hataly, který již nestačil zareagovat. Po tomto gólu byly ještě tři situace k zaznamenání, v 77.minutě se dostal přeci jen na hřiště i trenér Mika a všechny ve zbytku zápasu přesvědčil, že nic ze svého fotbalového umu nezapoměl. Hned v následující minutě se znovu dostal sám před brankáře Uvízl, ale znovu mu nebylo přáno se zapsat mezi střelce, brankář byl proti. V poslední minutě došlo při souboji Zatlokala se Stokláskou ve vápně ke kontaktu, i když byl jen drobný, byla správně nařízena penalta. K té se postavil Čtvrtníček, ale asi když uviděl Hatalovi vykulené oči a roztažené dlouhé chapadla, dostal zřejmě strach a míč kopl vysoko nad branku. Hned na to rozhodčí zápas ukončil. Snad největším pozitivem utkání byly nejen body, ale i výkony Jenčkeho a Hložánky, kteří pěkně zamotali hlavu trenérovi při tvorbě sestavy pro nadcházející zápasy.

Trenér Mika: „Přijeli jsme bez čtyř hráčů základní sestavy. Před zápasem jsme měl několik individuálních pohovorů s hráči. Ty hráče, které jsem kritizoval mi dali jasnou odpověď. Jako třeba Kuba Hložánka, který nás nechytatelnou střelou, jak se říká, posadil na koně. Kluky jsem hlavně nabádal v šatně o poločase, aby neusnuli na vavřínech a že to musí uběhat. Druhý poločas jsme si díky bloku před šestnáctkou pohlídali. Dařilo se nám blokovat jejich střely, a tak to má být. V jednom momentu nás podržel i gólman Hatala. Nakonec nám vyšel brejk, kdy to Uvízl zatáhl, který našel na zadní tyči Navrátila a bylo hotovo. Nakonec jsem musel i na hřiště, lehce zraněný byl Martin Kupčík a nechtěli jsme riskovat jeho ztrátu pro další zápasy, protože máme tři zraněné hráče, někteří jsou navíc na dovolené. Hráči ze širšího kádru to zvládli nad mé očekávání. Přijeli jsme pro bod, ale tři jsou zlaté. Jsem spokojený. O to lépe se nám bude hrát na Nových Sadech."

Trenér Hošek:

„Losinám určitě pomohlo i to, že dali brzké tři góly. Před prvním gólem se zbytečně divíme výroku sudího, chceme s ním diskutovat místo toho, abychom se koncentrovali na hru. Samozřejmě soupeř rozehrál, zaběhl nám tam hráč a skóroval. Všechny tři branky jsme Losinám usnadnili. Celkově to nebyl z naší strany tak hrozný zápas, jak tomu napovídá skóre. Neměli jsme to potřebné štěstíčko. Šancí jsme měli dost, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Zase by ten průběh zápasu mohl vypadat jinak. Ve druhé půli jsme hráli poměrně dobře, snaha byla, ale netrefili jsme branku navíc ani při té penaltě. Kalich hořkosti jsme si tak dopili až do dna."

Ke slovům domácího trenéra jen to, že pokud není na zápase přítomen, tak ať jej nechá zhodnotit někomu jinému, ten by snad byl objektivnější.