TJ Sokol Velké Losiny z. s.

Oficiální stránky TJ Sokol Velké Losiny z. s.
TJ Sokol Velké Losiny z. s.
fotballosiny.sklub.cz

Sokol Velké Losiny

10. kolo, Ne 11.10.2020 15:00

Tatran Litovel4
Sokol Velké Losiny0

FK Mohelnice

9. kolo, Ne 4.10.2020 15:00

Sokol Velké Losiny5
FK Mohelnice6PP

Sokol Velké Losiny

8. kolo, Ne 27.9.2020 15:30

Jiskra Rapotín0
Sokol Velké Losiny5

FK Jeseník

7. kolo, Ne 20.9.2020 15:30

Sokol Velké Losiny3
FK Jeseník0

Sokol Velké Losiny

6. kolo, Ne 13.9.2020 16:00

FC Želatovice1
Sokol Velké Losiny2PP

SK SULKO Zábřeh

5. kolo, Ne 6.9.2020 16:00

Sokol Velké Losiny1
SK SULKO Zábřeh 2

Sokol Velké Losiny

4. kolo, Ne 30.8.2020 16:30

FK Šternberk 3
Sokol Velké Losiny1

FK Medlov

3. kolo, Ne 23.8.2020 16:30

Sokol Velké Losiny0
FK Medlov1PP

Sokol Velké Losiny

2. kolo, Ne 16.8.2020 17:00

Sokol Bohuňovice1
Sokol Velké Losiny3

FC Kralice na Hané

1. kolo, Ne 9.8.2020 17:00

Sokol Velké Losiny3
FC Kralice na Hané1

Rozhovor pro Týden se sekretářem FO

Rozhovor pro Týden se sekretářem FO

Kritik fotbalových poměrů: JE TO DEGRADACE A ZNEUCTĚNÍ V důvěrně známém prostředí se pohybuje řadu let. Má ho zmapované jako málokdo. Sportovní srdce MILANA GRÉZLA bije pro Velké Losiny, pozici sekretáře v „lázeňském“ klubu zastává od nepaměti. Celková situace, v níž se momentálně nachází český fotbal, je pro něj velkým zklamáním. A nijak se tím netají.Jako jeden z mála se nebojí otevřeně kritizovat dění v nejvyšších i okresních sférách.

Krátké hodnocení minulé sezóny:

 Minulá sezona byla pro klub jednou z nejlepších v historii. Muži obhájili dobré výkony i umístění z let minulých a již tradičně patřili k tomu nejlepšímu v KP. Ale ještě větších úspěchů bylo dosaženo u mládeže, náš dorost se stal vítězem KP dorostu, mladší žáci zase vítězem OP mladších žáků. Spolu s již tradičně kvalitní starší přípravkou jsem přesvědčen, že máme zaděláno na slibnou fotbalovou budoucnost. Nemám rád řeči o tom, že nejsou děti. Ano, je jich čím dál míň, fotbal má ale dnes takovou pověst, že si sami ty děti, prostřednictvím jejich rodičů, odrazujeme.

Co vás nejvíc potěšilo, co nejvíc zklamalo:

 Potěšily mě již vzpomínané úspěchy hlavně mládeže. Nebylo to jen umístění, já preferuji daleko víc to, jaké výkony předvedou na hřišti, v tom snad můžu konstatovat, že jak dorost, tak i mladší žáci vyhráli naprosto zaslouženě. Na dorost si postupně našlo cestu i hodně diváků, například na okresní derby s Mohelnicí na podzim se přišlo podívat 150 diváků! Odměnou jim byl oboustranně nádherný zápas. Naopak největším zklamáním je celková situace ve fotbale. Není to jen o Peltovi a jeho obvinění, mimochodem, největší žábou na prameni ve FAČRu je Berbr. Všechny problémy fotbalu začínají již v klubech. Kluby si volí své zástupce v okresních orgánech a postupně až nahoru. Nepovažuji za normální, aby byl ve volených orgánech a komisích takový počet rozhodčích, jako je tomu u nás v okrese. Potom se nemůžeme divit, že rozhodují takřka o všem. Na Valných hromadách kraje i okresu jsem byl jediný, který vystoupil v diskusi s připomínkami, navíc v obou případech jsem byl upozorněn, že je délka příspěvku omezená a vy nemáte ani možnost dostatečně poukázat na problémy, s kterými se potýkají v klubech, tyto funkcionáře to ani nezajímá. Navíc v obou případech mě nikdo nedokázal odpovědět, a to ani dodatečně. Podívejte se na složení orgánů a řekněte mi, kdo má zkušenosti z práce v klubu? Paradoxem je to, že předseda našeho OFS se angažuje v klubu v okrese Olomouc.

Proč jste se vzdali postupu do divize a zvažovali jste ho vůbec:

 Postup jsme zvažovali v době, kdy jsme měli za to, že se za něj platí. V minulosti to bylo 50.000,- Kč do divize. Po minulých problémech s doplněním soutěží to zrušili, klubům to ale na vědomí nedali. Po zjištění této skutečnosti jsme to znovu zvážili, lákadlo to bylo, ale zvítězil zdravý rozum (podle mého), ono jít do divize znamená navýšení rozpočtu, vyšší nároky na organizaci zápasů, v neposlední řadě vyšší nároky na hráčskou kvalitu, bez nějakého posílení bychom tam hráli s největší pravděpodobností podřadnou roli. Teď se soustředíme na zapracování našich kvalitních dorostenců mezi muže, pokud se to podaří, tak se nebudeme asi bránit postupu za rok, za dva.

Nebude to pro hráče demotivující:

 Věřím, že ne, každý by si uvědomit, kde je jeho limit. Máme hráče, kteří na divizi mají, ale na to, aby se hrála na slušné úrovni jich potřebujete zhruba 12 – 14, což dnes nesplňuje ani Šumperk, Jeseník nebo Nové Sady, s kterými jsme hráli vyrovnané zápasy v KP, po postupu se i přes posílení kádru plácají na chvostu. To je potom demotivující hlavně pro diváky, hráči to potom také nesou těžce. To jsou i moje zkušenosti z 10-ti letého působení v divizi v minulosti.

Co je pravdy na tom, že Smrž a Šinogl jdou na přípravu do Šumperka. Co když uspějí?

Zatím žádná jednání neproběhla, proto je to pro mě jen informativní. Ale oba nám odvedli v minulosti velmi kvalitní služby, takže jim asi bránit nebudeme aby si to zkusili. Navíc oba reprezentují kraj i klub na amatérském Euru v Turecku, je tam s nimi i trenér Mika, takže budou mít určitě možnosti to probrat. Určitě upřednostníme v případě jejich odchodu hráčskou náhradu před penězi, jinak ale nemáme velkou potřebu kádr doplnit za každou cenu. Odchody a příchody řeší trenér Mika, takže až po jeho návratu z Turecka může jen on dát odpověď na tuto otázku. Tady zdůrazním, že Smrž je naším odchovancem a Šinogl přišel do Losin z hostování v Loučné, kam byl jako nepotřebný poslán ze Šumperka, než k nám přestoupil, tak nás stál nemalé peníze za hostování a potom i za přestup.

 Letní příprava:

 Letní příprava proběhne jako každý rok v našich podmínkách, jsou v plánu přípravné zápasy s Břidličnou, Lesnicí, Bohdíkovem a Českou Třebovou, zvažovali jsme i případnou účast v okresním poháru, po zkušenostech z let minulých s jeho tragickou organizací od toho upouštíme.

Plány do blízké budoucnosti, klubová vize:

Hlavním úkolem klubu je u mužské kategorie hrát dobrý fotbal s hráči, kteří mají úzký vztah k našemu regionu a blízko k našim divákům. Tradičně máme kvalitní mládežnická družstva, z kterých můžeme v budoucnu čerpat, chceme dávat šanci i dětem, kteří nemají ve svých bydlištích možnost uplatnit se ve své kategorii. Tady musím vyzvednout spolupráci s Loučnou a regionem Horního Pomoraví, který zrovna v úspěšné kategorii mladších žáků má velké zastoupení. Pro nás je to finančně zatěžující, ale pokud chceme vychovat fotbalovou zálohu, tak se musí něco obětovat. To bohužel některé kluby nechápou, pro ně je lepší nakoupit hotové hráče na úkor vlastní výchovy, ještě se jim dostane podpory ze svazu v podobě snižování a rušení kompenzačních poplatků za mládež.

Jak se těšíte  na Dubicko?

 Hodně, už z toho důvodu, že tento zápas budou provázet oslavy 70. let fotbalu v Losinách. Proto se bude toto utkání hrát již mimořádně v sobotu, v předzápase by měl nastoupit náš úspěšný dorost proti mužstvu složeném z hráčů, kteří v roce 1999 vybojovali pro Losiny historický postup do divize. Před tímto zápasem prozradíme jméno nového předsedy fotbalového oddílu, jenom naznačím, že by měl být aktérem právě tohoto zápasu.

Co říkáte na snížení počtu týmů ze 16 na 14? Bude to ku prospěchu věci?

Já s tím nesouhlasím, což jsem také řekl dosti důrazně předsedovi KFS Kalábovi hned po loňském losovacím aktivu, kde nám to bylo oznámeno. Další z řady rozhodnutí svazových orgánů „o nás, bez nás“. KP má být výstavní síní KFS, teď se z toho stává tuctová soutěž, argument, že nejsou termíny mě neuspokojuje. Zvláštní na tom je fakt, že naopak v OP máme 16 účastníků v našich horských podmínkách!! Jestli se tím zvedne úroveň KP si moc jistý nejsem, při nesnižování by zůstal Kojetín a Určice s kvalitní mládežnickou základnou, naopak postupující by postoupili tak jak tak. Pro okres by to znamenalo také o jednoho zástupce v kraji více, zachránil by se totiž Hrabišín.

Slovo závěrem:

Chtěl bych pozvat všechny fandy dobrého fotbalu do Losin, děláme poctivý fotbal, máme zájem v tom pokračovat. To je velká zásluha zvláště našich trenérů, kteří věnují svým svěřencům spoustu svého volného času. U mužů je to Jiří Mika, u mládeže Petr Navrátil, Miroslav Ševčík, Zdeněk Panáček a Petr Bláha. Kolem nich jsou ještě další, kteří si zaslouží ocenění, bohužel na ně si nikdo ze svazu ani nevzpomene, stejně jako i v dalších klubech. Z výše svých funkcí na ně nedohlédnou, asi i proto si musí rozdělit ta nejvyšší fotbalová ocenění mezi sebou. Čím si zasloužili ocenění za přínos pro fotbal pánové Hrdlovič, Mrnka, Žák a Langhammer st.? Z mého pohledu je to degradace těchto cen a zneuctění jména Dr. Václava Jíry. Každý si může názor udělat sám, já svůj názor mám a neměním ho.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Nejbližší narozeniny

14.12.2021 Martin Berka (20)
26.01.2022 Jakub Barčík (21)
06.02.2022 Martin Kocourek (33)
15.03.2022 Matěj Šinogl (32)
30.04.2022 Tim Bližňák (20)

Najdete nás na Facebooku

Čistý fotbal 2
Obec Velké Losiny Olomoucký kraj
Čistý fotbal

Počet návštěv: 25371
Posledních 30 dnů: 134 | Posledních 7 dnů: 12 | Poslední den: 1

© 2021 TJ Sokol Velké Losiny z. s. | Všechna práva vyhrazena | fotballosiny@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne