Tatran Litovel

29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Sportovní pomsta Hněvotínu za jarní aféru

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Hněvotín 2:1 (2:0) Branky: 3. a 32. Šinogl – 67. Benýšek. Rozhodčí: Svozil - Ehrenberger, Hodaň. ŽK: Tejkl, Žídek, Trunkát, Šinogl – D. Kobylík, P. Kobylík, Čech. ČK: 76. Mičunda (Velké Losiny). Diváci: 195. Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Kupčík, M. Gargulák – Mičunda, Tejkl (90. A. Bureš), Šinogl, Trunkát (72. Holomek) – Kováč (27. Uvízl). Žídek (62. Smrž). Trenér: Jiří Mika. Hněvotín: Běhalík – Lakomý, Šrom (46. Šenkyřík), Šulc, Schinneck – Benýšek, Čech, P. Kobylík, Lošťák – Pagáč, D. Kobylík. Trenér: Ivo Lošťák.

Dva góly Matěje Šinogla zajistily Velkým Losinám vítězství nad Hněvotínem v nedělním utkání krajského přeboru. Lázeňský tým je aktuálně v soutěži na třetím místě s vizitkou mužstva, které doposud inkasovalo nejméně gólů, zatím pouhých pět. Domácím tentokrát vyšel parádně vstup do zápasu, když první gól si Matěj Šinogl připsal již ve 3. minutě. Po akci z pravé strany pronikl do šestnáctky a skóroval. Záhy mohl losinský střelec přidat i další úspěch, jenže zamířil pouze do břevna, po půlhodině hry ale mohl se spoluhráči opět oslavovat. Ve 32. minutě putoval dlouhý míč na Uvízla, který jej sklepl Trunkátovi, ten jej potáhl až do vápna, dal Šinoglovi, který zajistil svému celku dvoubrankový náskok. Ve druhém dějství Hněvotín zdramatizoval vývoj snížením Lukáše Benýška, vyrovnat se však hostům už nepovedlo, přestože k tomu měli v závěru velkou možnost. Zhruba pět minut před koncem totiž v ideální pozici z malého vápna Lukáš Pagáč přestřelil bránu. To již domácí celek dohrával bez vyloučeného Mičundy, který v 76. minutě po ostrém skluzu do protihráče vyfasoval červenou kartu. „Tomuto zápasu by asi slušela remíza. Mrzí mě, že jsme rychle inkasovali, přestože jsem hráče upozorňoval, že si musíme pohlídat začátek. Losinám jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem, ve druhé části jsme hru kontrolovali, stačili ještě snížit, ale vyrovnat už se nám nepodařilo," okomentoval ve zkratce nedělní duel Ivo Lošťák, kouč Hněvotína. „Narazili jsme na kvalitního protivníka, proti kterému se nám nepodařilo proměnit několik vyložených šancí, klidně jsme mohli dát víc gólů. Zápas tak byl dramatický až do konce. Po vyloučení nás hosté zatlačili, ale naštěstí se nám těsný výsledek podařilo ubránit," doplnil trenér Velkých Losin Jiří Mika.