24. kolo, Ne 14.05 16:30

Sokol Konice

25. kolo, Ne 21.05 17:00

Přestřelka v Želatovicích za bod

FC Želatovice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 3:3 (1:2) Branky: 9. a 54. T. Čtvrtníček, 70. Dlouhý – 19. a 24. Šinogl, 46. Zatloukal. Rozhodčí: Přikryl – Kološ, Vrána. ŽK: Lukáš Dlouhý, T. Čtvrtníček, Herman – Kováč. Diváci: 100. Želatovice: Čech – Calábek, Lukáš Dlouhý, Němec, Liška – Stokláska, Matušík, J. Čtvrtníček, T. Čtvrtníček (77. Herman) – Mackovík (47. Fabián), Dlouhý. Trenér: Pavel Hošek. Velké Losiny: Hatala – Mičunda, J. Gargulák, Kupčík, Macek – M. Gargulák (87. Bureš), Tejkl, Šinogl, Zatloukal – Kováč (78. Kobza), Žídek (90. Nýdecký). Trenér: Jiří Mika.

Remízou se s domácím prostředím rozloučili fotbalisté Želatovic. V neděli přivítali v předposledním kole krajského přeboru Velké Losiny a diváci sledovali divoký zápas, šest branek a na každé straně po jednom dvougólovém střelci. Za domácí se dvakrát radoval Tomáš Čtvrtníček, za hosty pak Matěj Šinogl. Výsledek 3:3 nakonec znamenal spravedlivou dělbu bodů. Domácí sice do zápasu vstoupili velice dobře, už v 9. minutě se poprvé prosadil Tomáš Čtvrtníček. Pak se ale ze strany Želatovic dostavil herní útlum. Chvíle hostujícího Matěje Šinogla přišly mezi 19. a 24. minutou. Losinský borec dvěma trefami poslal svůj tým do vedení. Na obou stranách se kromě toho rozezněla taky branková konstrukce, po 45 minutách byl stav 1:2 z pohledu domácích. „Vedli jsme, ale dostali jsme se do nějaké křeče a přestali jsme hrát. První poločas vyšel jasně ve prospěch Losin," uznal trenér Želatovic Pavel Hošek. Okamžitě po změně stran to s jeho týmem vypadalo ještě hůř. Jakub Zatloukal vystřelil Velkým Losinám už dvoubrankové vedení. Odpověď měl ale přichystanou v 54. minutě opět Tomáš Čtvrtníček, který se levačkou pěkně trefil z levé strany pokutového území. Domácím tak dal důležitý impuls, díky němuž začali diktovat tempo hry a šli si za vyrovnáním. To zařídil trošku diskutabilně Ladislav Dlouhý. Nejprve v 57. minutě neproměnil obrovskou šanci z bezprostřední blízkosti gólmana Hataly. O deset minut později ale hosté zahráli ve vápně rukou. Nařízená penalta však byla velice přísná, vzhledem k tomu, že losinský hráč se do dlaně nastřelil sám. Pokutový kop nicméně Dlouhý nadvakrát proměnil. Poté se ještě sám dostal do slibných příležitostí, ty však gólem neskončily. Utkání tak dospělo k plichtě. „Na druhou půli jsme trošku zpřeházeli posty. Začali nám hrát beci. Dnes odehráli výborné utkání Tomáš Čtvrtníček, Pepa Stokláska, Tomáš Liška, ale za druhý poločas bych vyzdvihl celý mančaft, byli jsme jasně lepší. Škoda nevyužitých šancí a toho, že nám rozhodčí neuznal branku, která podle něj byla z ofsajdu, já si to nemyslím. Možná se to pak kompenzovalo tou penaltou," vyjádřil se Hošek i ke sporným momentům po změně stran. Sklesle působil bezprostředně po duelu kouč Velkých Losin Jiří Mika. „Ztratili jsme výborně rozehrané utkání. Měli jsme i v první půli dost gólových příležitostí, které jsme nevyužili. Podařilo se nám dát i rychlý gól na 3:1, což mělo domácí srazit, ale kupodivu dokázali hru vytáhnout a zjednodušit," divil se hostující lodivod a pokračoval. „My jsme dali moc prostoru Ladislavu Dlouhému a výborné utkání odehrál i Liška. Penalta se podle mě pískat neměla, když si hráč sám nastřelí ruku. Herně to ale bylo ve druhém poločase slabé, už tam nebyla ta kvalita. Prostě jsme to odbouchali. Teď nás čeká poslední kolo doma s HFK, je to škoda. Mrzí mě to, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce," uzavřel Mika. Želatovice se s letošní sezonou rozloučí v sobotu ve Šternberku a pokusí se poskočit z desátého na deváté místo tabulky. Losiny se ještě mohou porvat o elitní pětku.