Sokol Ústí

29. kolo, Ne 19.06 17:00

SK Lipová

V Poháru nás zastavil opět Jeseník

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Jeseník 1:3 (0:2) Branky: 80. Kováč – 14. Bříza, 20. Karakasidis, 59. Woitek. Rozhodčí: Dorušák. Diváci: 50. Velké Losiny: Hatala – Jenčke (46. Žák), J. Gargulák, M. Gargulák (70. Kobza), Zatloukal – A. Bureš (75. O. Bureš), Tejkl, Šinogl, Macek – Žídek, Kováč. Trenér: Jiří Mika. Jeseník: Vrána – Mráz (59. Formánek), Nepožitek, Karakasidis, Daniel – Woitek, Mlynář, Hanzlík, Plhák – Bříza (46. Nečesal), Navrátil. Trenér: Aleš Salva.

Fotbalisté Jeseníku uspěli ve středečním semifinále krajského poháru na hřišti Velkých Losin a po roce se znovu mohou radovat z postupu do finále. V něm aktuálně vedoucí tým krajského přeboru vyzve Kralice na Hané. Losinský celek tak podruhé během několika dní padl na vlastním trávníku, když v neděli doma utrpěl v rámci soutěže těžký debakl 0:7 s Ústím. Jeseník naopak pokračuje ve své letošní spanilé jízdě. Hosté nakročili za postupem již během prvního poločasu, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Již ve 14. minutě otevřel účet zápasu osamocený Adam Bříza, aby záhy poslal z přímého kopu míč do sítě Jakub Karakasidis. Za tohoto stavu Jeseník kontroloval hru, když domácí působili spíše unaveným dojmem a do poločasu si vytvořili pouze dvě vážnější šance. Naopak v 53. minutě Jeseník definitivně pojistil svou výhru, když Nepožitek vyslal do brejku Lukáše Woitka, jenž svůj rychlý sprint zakončil pod nohy losinského gólmana Hataly. Poslední slovo přesto patřilo domácím fotbalistům a v 80. minutě zmírnil nepříznivý výsledek po pěkné akci Lukáš Kováč – 1:3. Nic to však nezměnilo na faktu, že Velké Losiny nezvládly proti Jeseníku ani čtvrtý vzájemný duel tohoto ročníku, neboť prohrály oba mistrovské duely v letošním krajském přeboru, přípravný duel před startem jara a nyní také i semifinále krajského poháru. „Kvalitu zápasu ovlivnilo, že ani jeden z týmů nenastoupil kompletní, přesto musím sportovně uznat, že Jeseník měl většinu duelu hru pod kontrolou. My jsme měli v úvodu dobrou možnost, kdybychom vedli, třeba by se zápas vyvíjel jinak," prozradil kouč Velkých Losin Jiří Mika. „Jenže potom soupeř potrestal naše chyby, vytvořil si dostatečný náskok, nějaký tlak jsme si dokázali vypracovat až v závěru, ale to už bylo příliš pozdě," prozradil dále losinský lodivod. „Hlavní je, že se nikdo nezranil, my se teď potýkáme s marodkou a na rovinu, snažíme se soustředit hlavně na zápasy krajského přeboru," dodal Jiří Mika. „Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme fotbalovějším mužstvem, ale kvalitu tohle utkání moc nemělo, takový klasický středeční zápas, chybělo tomu tempo," přidal se ve zkratce se svým hodnocením Aleš Salva, trenér Jeseníku.