29. kolo, Ne 09.06 17:00

30. kolo, Ne 16.06 17:00

Proti Oskavě střelecky naprázdno

Sokol Lázně Velké Losiny – Jiskra Oskava 0:2 (0:2)

Branky: 3. Barcal, 45. Šalamoun. ŽK: Strnad – Klos, Masopust. ČK: 89. Masopust (Oskava). Rozhodčí: Svozil – Motlíček, Přikryl. Diváci: 220.
Velké Losiny: Hatala – Šimák, Tejkl, Gargulák, Strnad – Zatloukal, Smrž, Šinogl, Linet – Kováč (83. Navrátil), Uvízl (89. Schelle). Trenér: Jiří Mika.
Oskava: Studený – Klos, Barcal, Plachý, Obíral – Müller (71. Iša), Knop, Šalamoun, Kaller (83. Erneker) – A. Masopust, Svačina. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Fotbalisté Velkých Losin vyšli v nedělním domácím duelu proti Oskavě střelecky naprázdno, když tentokrát trefovali jen brankovou konstrukci. Naopak hosté díky dvěma zásahům z první půle berou tři body. Oskavě se povedl hned nástup do zápasu, když ve 3. minutě po centru Knopa z levé strany otevřel skóre hlavou Daniel Barcal – 0:1. Poté se dlouhou dobu hrálo především na polovině hostů a lázeňský celek měl optickou převahu, jenže pozičně dobře hrající hosté svého protivníka do opravdu vyložených šancí nepouštěli. A když už se domácí dostali na dostřel branky, řada jejich pokusů mířila hodně mimo. Asi největší losinskou možnost měl do přestávky na kopačkách Jakub Tejkl, jehož rána ze 20. minuty však skončila pouze na tyči. Jako velký bojovník se ve 30. minutě hry ukázal nejzkušenější hráč domácí sestavy Martin Strnad, jenž si při jednom ze soubojů u lajny ošklivě vykloubil prst. S pomocí domácího trenéra Jiřího Miky jej však rychle stačil vrátit do původní polohy a i přes zjevně bolestivá gesta v obličeji statečně pokračoval dál ve hře. Těsně před půlkou zahrávali hosté standardku, po které ale následoval rychlý protiútok Velkých Losin, jenže slibná akce nakonec skončila pro domácí pouze rohovým kopem. Ve 45. minutě naopak lázenští hráči další standardní situaci protivníka podcenili, když gólman Hatala jen vyrazil míč do skrumáže hráčů, odkud se nejlépe zorientoval dorážející Martin Šalamoun – 0:2. „Domácí nás v první půli přehrávali pohybem, aktivitou, ale my dali dva góly ze standardních situací. Rozhodující bylo, že jsme těsně před přestávkou přidali druhý gól, to domácím vzalo hodně chuti do hry," konstatoval kouč Oskavy Květoslav Pospíšil. Hned zkraje druhé části se mohly Velké Losiny vrátit do hry, jenže Šinogl v dobré pozici trefil břevno, aby později na druhé straně zahrozil Aleš Masopust. S přibývajícím časem se domácí snažili stále více tlačit dopředu, dokonce stáhli hru jen na tři obránce, ale bezchybně hrající Oskava jim toho moc nedovolila a zkušeně si hlídala své vedení, které mohl dvakrát navýšit aktivní Masopust, když jednou zblízka zamířil těsně vedle tyče a pak ve vyložené šanci sám v šestnáctce pouze napálil gólmana Hatalu. Losinské střelecké trápení pak už jen v závěru demonstroval Jiří Uvízl, který sám z pravé strany nastřelil brankáře Studeného. Minutu před závěrem ještě vyfasoval po souboji u brankové čáry po druhé žluté červenou kartu oskavský Aleš Masopust, to ale již nic nemohlo změnit na výhře jeho týmu. „V kádru máme řadu velmi zkušených matadorů, ale byl jsem překvapen, jak v první půli Šalamoun, Knop, Balcárek či Masopust prohrávají hlavičkové souboje a dvakrát se tak dostali domácí do gólové šance. Ve druhé půli jsme ale v obranné činnosti neudělali chybu a už jsme diktovali tempo hry, vypracovali si řadu šancí, tři z nich stoprocentní gólové," dodal Květoslav Pospíšil. „Věděli jsme, že Oskava má kvalitní fotbalisty, kteří budou hrát kombinačně po zemi do trojúhelníku, zkrátka ta zkušenost na jejich straně je velká, každopádně ty dva góly jsme jim sami darovali," prozradil zklamaně trenér Velkých Losin Jiří Mika. „Při první situaci jsme špatně zareagovali a vůbec nešli do vápna, podruhé tam byla hrubka našeho gólmana a nedůslednost obrany, pak už se proti takto zkušenému soupeři hrálo velice těžko. Potom jsme sice ještě měli pár šancí, ale hosté si již výsledek pohlídali," doplnil Mika.